کاشت مو

کاشت مو (پیوند موی طبیعی ،زنده و قابل رشد): به سه روش FUT ، FIT وترکیبی انجام می شود. در روش FUT از پشت سر بیمار یک نوار هلالی شکل برداشته و پس از قرار دادن در نرمال سالین سرد به قطعات کوچکتر تقسیم می شود، سپس این قطعات در زیر میکروسکوپ مخصوص به قطعات تک ریشه ای تقسیم می شود. این قطعات تک ریشه ای حاوی یک تا پنج ساقه هستند و اکثراً 2 تا 3 ساقه دارند بنابراین زمانی که در یک بیمار 1000 ریشه جابجا می شود در حقیقت حداقل 2500 تار مو جابجا شده است به هریک از این ریشه ها یک گرفت گفته می شود. در حالی که نواری از پشت سر برداشته می شود لبه های باقیمانده در محل برداشتن نوار به هم دوخته می شود و بدین ترتیب بعد از حدود 3 ماه پس از عمل اثر قابل دیدی در محل جراحی دیده نمی شود.در قسمت های مورد نظر که قرار است ریشه ی موها کاشته شود طراحی کاشت مو صورت می گیرد، جای ریشه ها آماده می شود و موها یکی یکی در محل طاس یا کم مو قرار داده می شود. این عمل از شروع تا پایان در صورتی که پرسنل کافی داشته باشیم حدود 6 ساعت طول می کشد پس از آن بیمار مرخص میگردد و فردای روز عمل جهت باز کردن پانسمان مراجعه می کند و سپس 10 الی 12 روز بعد از عمل جهت کشیدن بخیه های پشت سر مراجعه مى کند .در طول این مدت داروهای لازم برای بیمار تجویز می گردد که شامل آنتی بیوتیک، ضد خارش و شامپوهای مورد نظر می باشد. توصیه های لازم برای نحوه شستشوی سر به بیمار داده می شود و پس از7 روز می توان به صورت عادی و به روش قبل از عمل سر را شستشو داد.

روش دوم برای کاشت مو روش FIT یا FUE است.این کار یا به صورت دستی یا به وسیله ی میکروموتور و یا با دستگاهی به نام safer انجام می گیرد، در همه ی این روش ها ریشه ها تک تک خارج و به محل گیرنده منتقل می شوند؛ مراحل کاشت عیناً شبیه روش FUT است و فقط روش برداشت متفاوت است. موهایی که مجعد هستند برای روش FIT مناسب نیستند زیرا تعداد زیادی از ریشه ها در موهای مجعد هنگام برداشت تک تک در جا می ماند و منتقل نمی شوند.ورزشکاران حرفه ای هم که می خواهند سریعاً به ورزش های سنگین باز گردند FIT بهتر است زیرا در صورت انجام FUT خط برش با ورزش زود هنگام کشیده می شود و جای بخیه مشخص خواهد بود.

در روش ترکیبی ابتدا FUT و سپسFIT برای بیمار انجام می شود.در بیشتر موارد بهتر است ابتدا FUT برای بیمار انجام شود ,مگر آنکه منعی برای انجام آن وجود داشته باشد.یکی از روش های FIT استفاده از دستگاهی به نام safer است که همان FIT با کمک دستگاه های مکنده می باشد.

مو

fitfutپیوند موکاشت موکاشت مو ارزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *